Pokemon – gry z serii sprzedały się w ponad 200 milionach egzemplarzy

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 17.03.2016, 04:03


Kategorie: Najnowsze

Seria obchodzi w tym roku dwudzieste narodziny - Pokemon – gry z serii sprzedały się w Z nadwyżką 200 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2016-03-17
Seria obchodzi w tym roku dwudzieste urodziny

Pokemon Company, a więc spółka odpowiadająca z rozwój marki Pokemon, ogłosiła oficjalnie, że 29 lutego tego roku łączna sprzedaż głównych odsłon cyklu przekroczyła pułap 200 milionów egzemplarzy. Osiągnięcie to umacnia Pokemona jako drugą najlepiej sprzedającą się serię gier w historii branży, którą Poniżej względem popularności przewyższają Ledwie (co) tytuły spod szyldu Mario. Cóż ważne, jeżeli Ku wspomnianych 200 milionów dodamy również wyniki licznych spin-offów cyklu, które w przeciągu ostatnich dwóch dekad trafiły W kierunku fanów na całym świecie, Grupa ta wzrośnie Ku 279 milionów.

Seria Pokemon obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Pierwsze dwie gry z kieszonkowymi stworkami w roli głównej, a więc Pokemon Red i Pokemon Green (przemianowany na zachodzie na Pokemon Blue) trafiły W stronę japońskich posiadaczy przenośnej konsoli Game Boy w 1996 roku. Na Zachodzie oba tytuły pojawiły się w sprzedaży dwa lata później, Z szybkością błyskawicy zdobywając ogromną popularność, którą podsycała wszechobecna Wojna marketingowa a również emitowany Na dziś Telenowela animowany. Od tamtej pory Liczebność możliwych Ku złapania wirtualnych stworków wzrosła ze 151 W stronę Nad 700. Komplet doczekał się szeregu głównych odsłon, pojawiających się w regularnych odstępach czasu na przenośnych konsolach Nintendo, a także licznych pobocznych produkcji, reprezentujących najróżniejsze gatunki, które trafiły na Od pyty platform sprzętowych. Pokemon to zresztą Gdzie tam Chociaż gry, Gdzie tam prawdziwe multimedialne Mocarstwo warte miliardy dolarów, zarabiające na sprzedaży licencji a również wizerunku pokemonów, które pojawiają się na Nieomalże wszystkich możliwych Ku wyobrażenia produktach.

Mimo 20 lat na karku Łańcuch trzyma się mocno. Nadal tej jesieni do posiadaczy 3DS-ów trafi Pokemon Moon tudzież Sun, w połowie roku na Wii U ukaże się Lecz draka Pokken Tournament, a w kolejce na zachodnią premierę czeka także Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo, w której Pikachu wciela się w detektywa. Prowadzone są także testy pierwszej oficjalnej gry mobilnej z serii, Koło tytułem Pokemon GO. Nie bacząc na coś/kogoś ostrej konkurencji ze strony wyjątkowo popularnego w Japonii Yo-kai Watch, który Chwilę temu trafił również W kierunku zachodnich graczy, wydaje się, że Pokemon ma przed sobą Słucham Przynajmniej 20 kolejnych lat życia.


W sumie gracze mogą złapać Z nadwyżką 700 stworków - Pokemon – gry z serii sprzedały się w Z górą 200 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2016-03-17
W sumie gracze mogą złapać Nad 700 stworków

  1. Oficjalna Karta serii Pokemon

Tagi: gry na świecie Nintendo Pokemon (marka) sprzedaż gier The Pokemon Company
Zostaw komentarz: