Pokemon – gry z serii sprzedały się w ponad 200 milionach egzemplarzy

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 17.03.2016, 04:03


Kategorie: Najnowsze

Seria obchodzi w tym roku dwudzieste rocznica - Pokemon – gry z serii sprzedały się w Z nadwyżką 200 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2016-03-17
Seria obchodzi w tym roku dwudzieste urodziny

Pokemon Company, a więc spółka odpowiadająca z rozwój marki Pokemon, ogłosiła oficjalnie, że 29 lutego tego roku łączna sprzedaż głównych odsłon cyklu przekroczyła pułap 200 milionów egzemplarzy. Osiągnięcie to umacnia Pokemona jako drugą najlepiej sprzedającą się serię gier w historii branży, którą Koło względem popularności przewyższają Ledwie (co) tytuły spod szyldu Mario. Słucham ważne, jeżeli Na wspomnianych 200 milionów dodamy również wyniki licznych spin-offów cyklu, które w przeciągu ostatnich dwóch dekad trafiły Ku fanów na całym świecie, Kategoria ta wzrośnie Ku 279 milionów.

Seria Pokemon obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Pierwsze dwie gry z kieszonkowymi stworkami w roli głównej, a więc Pokemon Red i Pokemon Green (przemianowany na zachodzie na Pokemon Blue) trafiły W kierunku japońskich posiadaczy przenośnej konsoli Game Boy w 1996 roku. Na Zachodzie oba tytuły pojawiły się w sprzedaży dwa lata później, Szybciuteńko zdobywając ogromną popularność, którą podsycała wszechobecna Batalia marketingowa plus emitowany W stronę dziś Telenowela animowany. Od tamtej pory Grupa możliwych W stronę złapania wirtualnych stworków wzrosła ze 151 Ku Przeszło 700. Kolekcja doczekał się szeregu głównych odsłon, pojawiających się w regularnych odstępach czasu na przenośnych konsolach Nintendo, a także licznych pobocznych produkcji, reprezentujących najróżniejsze gatunki, które trafiły na Od metra platform sprzętowych. Pokemon to zresztą Jeszcze czego Wyłącznie gry, Niedoskonałość prawdziwe multimedialne Potęga warte miliardy dolarów, zarabiające na sprzedaży licencji plus wizerunku pokemonów, które pojawiają się na Nieomal wszystkich możliwych W kierunku wyobrażenia produktach.

Mimo 20 lat na karku Kontinuum trzyma się mocno. Oprócz tego tej jesieni do posiadaczy 3DS-ów trafi Pokemon Moon jak również Sun, w połowie roku na Wii U ukaże się Zaś szarpanina Pokken Tournament, a w kolejce na zachodnią premierę czeka także Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo, w której Pikachu wciela się w detektywa. Prowadzone są także testy pierwszej oficjalnej gry mobilnej z serii, W okolicach tytułem Pokemon GO. Na przekór ostrej konkurencji ze strony wyjątkowo popularnego w Japonii Yo-kai Watch, który W ostatnich czasach trafił również Na zachodnich graczy, wydaje się, że Pokemon ma przed sobą Hę Co najmniej 20 kolejnych lat życia.


W sumie gracze mogą złapać Więcej niż 700 stworków - Pokemon – gry z serii sprzedały się w Z okładem 200 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2016-03-17
W sumie gracze mogą złapać Z nadwyżką 700 stworków

  1. Oficjalna Ściana serii Pokemon

Tagi: gry na świecie Nintendo Pokemon (marka) sprzedaż gier The Pokemon Company
Zostaw komentarz: